fbpx
Wiadomości

Integracja społeczna, wieczorki poetyckie, spotkania z pięknym słowem – to zaplanował nowy operator kawiarni obywatelskiej.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” jest nowym operatorem kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe”. Podpisana z Urzędem Miasta Włocławek umowa obowiązywać będzie do 31 grudnia 2020 roku.

„Vladislawia” jest trzecią organizacją pozarządową, która kierować będzie kawiarnią obywatelską „Śródmieście Cafe”, funkcjonującą przy ul. 3 Maja 9.

Prezydent Marek Wojtkowski: Jestem przekonany, że Fundacja włoży wiele w rozwój Śródmieścia, a przede wszystkim w realizację naszego programu związanego z rewitalizacją. Cele fundacji, myślę że w sposób całkowity, są zbieżne z tym co chcemy osiągnąć, bo właśnie w tym miejscu fundacja działa na rzecz kultury, sportu, spraw społecznych, zdrowia historii rozwoju naszego miasta, czyli można powiedzieć, że w pełni wpisuje się w katalog tych celów, które sobie postawiliśmy uruchamiając kawiarenkę „Śródmieście Cafe”. Myślę, że ta idea się wypełnia w 100%.  

W okresie grudzień 2016 – lipiec 2018 jej prowadzeniem zajmowali się pracownicy Urzędu Miasta Włocławek. Kolejnymi operatorami kawiarni były organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr NASZ (sierpień-grudzień 2018 r.) i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Miasta Włocławek (2019 r.).

Monika Jabłońska, prezes Fundacji „Vladislavia”: Zaplanowaliśmy już 106 wydarzeń, które odbywać się będą przez 11 miesięcy. Zależy nam na integracji społecznej z różnymi grupami, instytucjami, dlatego też chcemy, by to miejsce było otwarte dla wszystkich mieszkańców naszego  miasta.

Kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe” powstała w grudniu 2016 roku w ramach realizowanego przez Gminę Miasto Włocławek projektu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pn. „Modelowa Rewitalizacja Miasta”. Obecnie jej działalność kontynuowana jest w ramach obowiązującego od 17 lipca 2018 roku Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Miłosz Kłobukowski Fundacja „Vladislavia”: Będziemy organizować dla mieszkańców wieczorki poetyckie, spotkania z pięknym słowem, a także z dobrym kinem. Chcielibyśmy sięgnąć do historii Włocławka i Kujaw, poprzez warsztaty dla młodzieży, które miałyby na celu zainteresowanie młodych ludzi historią naszego miasta.

K.M.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji