fbpx
Lifestyle

„Inny sposób myślenia”- wystawa malarstwa Karola Babicza z Wrocławia.

Mały Salon Galerii Sztuki Współczesnej zaprasza na  wystawę malarstwa Karola Babicza z Wrocławia. Na wystawę składają się obrazy ściśle związane z człowiekiem.

„Jeżeli przyjąć, że tym co przyczynia się do powstawania malarstwa, czy wszystkich dziedzin 
sztuki są powody, to moimi powodami są między innymi pytania o kondycję psychiczną człowieka 
we współczesnym świecie oraz refleksja na temat życia i przemijania.

Wcześniejsze, podejmowane próby, zderzenia portretu, w kontekście jego „zewnętrzności oraz wewnętrzności” dzisiaj odnajdują kontynuacje w postaci cyklu m.in. małoformatowych, fantasmagorycznych portretów balansujących na granicy jawy i snu, ujętych w monochromatycznej skali kolorystycznej.”-  tak pisze autor o swojej twórczości

Na płótnach Karola Babicza fotograficzna dokładność, zestawiona z ekspresyjnymi pociągnięciami pędzla lub elementami swobodnego, szkicowego rysunku, tworzy wrażenie niedopowiedzenia, pozostawiając interpretację widzowi. Autor w swoich pracach stara się pokazać „zewnętrzność i wewnętrzność” człowieka.  Realistyczne portrety i malarski gest stają się malarską refleksją nad życiem i przemijaniem.

 

Wystawę można oglądać od 5 stycznia, natomiast na wernisaż z udziałem artystów Galeria zaprasza 12 stycznia 2018 roku  o godz. 18.00.

Kinga Maślanka

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji