fbpx
Wiadomości

Imprezy odwołane, porady prawne zawieszone…

W związku z decyzją Prezydenta Włocławka, wszystkie imprezy z udziałem publiczności, organizowane w Centrum Kultury “Browar B.” w dniach 11 – 25 marca 2020 r. zostają odwołane.

Zwrotu biletów zakupionych na wydarzenia, które miały się odbyć w tych dniach, należy dokonać w punkcie zakupu.Również Miejska Biblioteka Publiczna poinformowała, że z powodu potencjalnego zagrożenia koronawirusem decyzją Prezydenta Miasta Włocławka wszystkie planowane wydarzenia kulturalne zostają odwołane.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa w trosce o zdrowie prawników i interesantów, począwszy od 10 marca 2020 r. do odwołania – prawnicy nie udzielają bezpłatnych porad prawnych oraz mediacji w punktach nieodpłatnych porad prawnych.

Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza z dnia 10 marca 2020 r. dotyczący odwołania imprez masowych z udziałem publiczności, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV2:

Szanowni Państwo, Organizatorzy i Uczestnicy imprez masowych

Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji