fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Hydrolodzy ostrzegają: Gwałtowny wzrost stanów wody

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy a dokładnie wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego poinformował że dziś od godz. 10.00 do godz. 12.00 dnia następnego, w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

Podany obszar: Zlewnie Wisły Środkowej i Narwi (warmińsko-mazurskie, śląskie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie, mazowieckie, podlaskie).

W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Dla kujawsko-pomorskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich). – informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji