fbpx
Wiadomości

Gowin: PUZ to uczelnia, która może być chlubą dla Włocławka i okręgu toruńsko-bydgoskiego.

1 lipca 2020 roku w Browarze B. odbyła się konferencja prasowa z udziałem lidera Porozumienia Jarosława Gowina, Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Iwony Michałek oraz Rektora Państwowej Uczelni Zawodowej  Roberta Musiałkiewicza. Tematem spotkania były uczelnie zawodowe.

W województwie kujawsko-pomorskim uczelni publicznych jest 5, w tym gronie znajduje się Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku.

Co wyróżnia włocławską uczelnię…

Rektor Robert Musiałkiewicz: Na pewno to, że kształcimy bezpłatnie naszych studentów, posiadamy ofertę nauki dla osób, które w godzinach porannych nie mogą uczestniczyć w zajęciach ,stąd też proponujemy ofertę szkoleniową wieczorową dla osób pracujących i dla nich min. od kilku lat mamy w taki sposób przygotowany grafik zajęć, aby mogły czerpać wiedzę na naszej uczelni.

Jak zaznaczył były wicepremier Jarosław Gowin bardzo ważnym segmentem szkolnictwa wyższego są uczelnie zawodowe, które kształcą na potrzeby lokalnego rynku pracy i…

Jarosław Gowin: Robią to znakomicie, a przykładem tego jest Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku .Chciałbym bardzo serdecznie podziękować i pogratulować panu rektorowi za dotychczasową współpracę. Chcę podkreślić, że te 4 lata to dla uczelni włocławskiej czas nowych inwestycji i dużego rozwoju. Sama powierzchnia dydaktyczna podwoiła się, ale co ważne, bardzo wysoko oceniana jest jakość kształcenia PUZ we Włocławku. To jest uczelnia, która może być chlubą dla Włocławka i dla okręgu toruńsko-bydgoskiego. Chciałbym, aby w przyszłości rozwijała się pod kierunkiem pana rektora jeszcze bardziej, niż w okresie ostatnich 4 lat- czego bardzo życzę.

Rektor Robert Musiałkiewicz: Udało się poczynić postęp w wielu obszarach dydaktycznych, ale trzeba przyznać szczerze, byłoby to niemożliwe, gdyby nie wsparcie ze strony Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Takich uczelni jak nasza w Polsce jest ponad 30. Dobra edukacja na dzień dzisiejszy jest we Włocławku ,ale trzeba nadmienić, że dzięki środkom z Ministerstwa Nauki  i Szkolnictwa Wyższego dwukrotnie zostaliśmy wyróżnieni w konkursie dydaktycznym kwotami po 1 milionie złotych. Otrzymaliśmy wsparcie z Ministerstwa na budowę Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii.

Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji