fbpx
Wiadomości

Goście z województwa Pomorskiego odwiedzą Włocławek? Samorządowcy opowiedzą o projekcie rewitalizacji

W dniach 24 -25 maja 2022 r. Włocławek odwiedzą przedstawiciele samorządów z województwa pomorskiego. Gościom pokazane zostanie, jak we Włocławku realizowany jest proces rewitalizacji.

Wizyta studyjna organizowana jest przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Celem wydarzenia, na trasie, którego poza Włocławkiem znalazła się Bydgoszcz, jest przedstawienie przedstawicielom gmin miejskich i miejsko-wiejskich z tego regionu dobrych praktyk wypracowanych w ramach procesu rewitalizacji, w tym podniesienie świadomości samorządów i wzmocnienie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych.

Pierwszego dnia wizyty we Włocławku (24.05) samorządowcy z województwa pomorskiego wezmą udział w spacerze po obszarze rewitalizacji, w trakcie którego zapoznają się ze specyfiką działań Gminy Miasta Włocławek oraz organizacji pozarządowych, mieszkańców oraz sektora prywatnego. W środę (25.05) samorządowcy spotkają się w Centrum Kultury Browar B., gdzie przedstawiciele Urzędu Miasta Włocławek, Powiatowego Urzędu Pracy i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie opowiedzą szerzej o realizacji projektów i przedsięwzięć wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Informacja na ten temat: Rewitalizacja Włocławek.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji