fbpx
Wiadomości

Funkcjonariusze włocławskiej prewencji realizują program ,,Bezpieczny Baczyński”

Realizując program „BEZPIECZNY BACZYŃSKI” funkcjonariusze włocławskiej prewencji spotykali się przez kilka dni z uczniami i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w szkole, na drodze czy w domu. Nie mogło zabraknąć także informacji o zagrożeniach związanych z surfowaniem po sieci.

Profilaktycy z prewencji na co dzień spotykają się z różnymi grupami wiekowymi i w ramach współpracy ze szkołami odwiedzają uczniów. Podczas spotkań uświadamiają ich  o różnych zagrożeniach i wskazują sposoby ich unikania. Kilka takich spotkań odbyło się od wtorku (15.11.) do piątku (18.11.) w Zespole Szkół nr 4 we Włocławku w ramach szkolnej kampanii „BEZPIECZNY BACZYŃSKI”.

Policjanci w ramach tej akcji uświadomili uczniom czym jest odpowiedzialność karna nieletnich, co to jest demoralizacja i jakie konsekwencje mogą grozić za poszczególne negatywne zachowania. Nie mogło zabraknąć również tematu bezpieczeństwa młodzieży w internecie oraz właściwego korzystania z komunikatorów społecznych, bez hejtu wobec innych użytkowników.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji