fbpx
Testowy baner
Wiadomości

[FOTO] Szymon płynie dla małego Emila walczącego z chorobą. 4 maja wypłynął z Włocławka.

Szymon Machnowski pełni służbę w 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni na stanowisku kontrolera ruchu lotniczego. Jako amator kajakarstwa postanowił zrobić coś dobrego płynąc kajakiem z rodzinnego miasta Włocławka do Gdyni, z którą związał swoje życie. Popłynie dla 3 letniego Emilka, który walczy z chorobą.

Szymon, na co dzień przyjaciel rodziny, bardzo kibicuje Emilkowi w codziennej walce z chorobą chce pokazać ludziom, że można pomagać na setki sposobów. On płynie kajakiem, ale każdy z nas może pomagać na swój sposób i w miarę możliwości! A dla Emila i jego przyszłości liczy się każda złotówka!

#PłyniemyDlaEmila 4 maja, akcja wystartowała z przystani kajakarskiej we Włocławku. Żołnierz, kontroler ruchu lotniczego z gdyńskiego lotniska, planuje zameldować się w Gdyni w poniedziałek 11 maja! Trasę liczącą ponad 300 km pokona w całości kajakiem nocując przy brzegu pod namiotem. Wszystko po to żeby pomóc 3-letniemu Emilowi, cierpiącemu na wodogłowie i epilepsję.

Emil to kochane, przeurocze i radosne dziecko. Niestety zaczął poważnie chorować jeszcze zanim się urodził- w 32 tygodniu ciąży stwierdzono wodogłowie. Doraźnie wszczepiono mu wtedy w główkę dren odprowadzający nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego na zewnątrz. Po porodzie został wykonany zabieg wertykulostomii III komory, jednak nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i lekarze musieli założyć Emilowi zastawkę komorowo-otrzewową. Dzisiaj Emil ma 3 lata i dzięki wielu lekarzom i intensywnej rehabilitacji, robi zauważalne postępy w rozwoju. Jednak niedawno okazało się, że to nie wszystko.. Emil dostał ataku drgawkowego. Po przewiezieniu do szpitala i dokładnej analizie okazało się, że cierpi również na epilepsję. Każdy atak jest zagrożeniem, że efekty na które tak ciężko pracował przez te 3 lata, mogą się cofnąć.

Foto: Radosław Wiankowski

 

 

 

 

 

 

 

 

#PłyniemyDlaEmila startuje 4tego maja w przystani kajakarskiej we Włocławku.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji