fbpx
Wiadomości

[FOTO] Służby dziękują za stosowanie się do obostrzeń.

W czasie epidemii przez cały czas służby medyczne i mundurowe apelują o ograniczenie przemieszczania się. Szczególnie w okresie świąt większość mieszkańców posłuchała komunikatów i pozostała w domach. W działaniach oprócz patroli wykorzystywano drona z KWP w Bydgoszczy. Jednak zdarzały się osoby łamiące przepisy i wobec nich funkcjonariusze podjęli czynności.

Przez cały okres świąteczny włocławscy policjanci i strażnicy miejscy patrolowali miejsca grupowania się osób oraz kontrolowali osoby przebywające w kwarantannie domowej.

W tych działaniach wsparli nas mundurowi z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, którzy wykorzystywali do kontroli parków miejskich drona. Większość mieszkańców stosowała się do obostrzeń i za to bardzo dziękujemy w imieniu wszystkich służb walczących z koronawirusem. Taka postawa daje nadzieję na zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusainformuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Przez weekend odnotowano 6 przypadków, w których osoby gromadziły się w miejscach publicznych. Większość takich interwencji zakończyła się zwróceniem uwagi, po czym osoby rozeszły się. Natomiast dla osób lekceważących przepisy interwencja zakończyła się mandatem karnym.

Również przez ten czas skontrolowaliśmy ponad tysiąc miejsc przebywania mieszkańców miasta i powiatu w kwarantannie i na szczęście tylko w 5 przypadkach mundurowi ujawnili nieprawidłowości, które skończą się dla łamiących zakazy nie opuszczania miejsca kwarantanny wnioskami do sądu i poinformowaniem sanepidumówi st. sierż. Tomasz Tomaszewski

W jednym przypadku oprócz próby opuszczenia miejsca zbiorowej kwarantanny 31-letni mężczyzna odpowie także za znieważenie, groźby wobec interweniującego funkcjonariusza oraz za wyrzucenie krzesła przez okno.

Cała sytuacja miała miejsce w niedzielę po godzinie 18.00, gdzie kontrolujący miejsce kwarantanny przy ulicy Mechaników we Włocławku strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę wyrzucającego z III piętra krzesło. Chwilę później ten sam mężczyzna opuścił budynek, jednak dzięki zdecydowanej postawie mundurowych wrócił on do pokoju. Powiadomieni policjanci zatrzymali 31-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Teraz będzie on odpowiadał przed sądem za wykroczenia związane z łamaniem kwarantanny oraz za bezzasadne wyrzucenie krzesła przez okno. Również nie minie go kara za znieważenie i groźby jakich dokonał wobec interweniującego strażnika miejskiego. Za swoje negatywne zachowanie może mu grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna- relacjonuje Tomasz Tomaszewski

Pamiętajmy, że to od naszej własnej postawy zależy rozprzestrzenianie się epidemii i w każdym przypadku kontaktu z innymi osobami to my możemy zarażać lub być zarażonymi. Za dotychczasową postawę służby dziękują. 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji