fbpx
Wiadomości

[FOTO] Robert Biedroń: Gwarantuję, że będę najlepszym rzecznikiem i ambasadorem takich, średniej wielkości miast, jak Włocławek.

23 stycznia Robert Biedroń kandydat Lewicy na prezydenta RP przyjechał do Włocławka. Podczas spotkania z mieszkańcami mówił min. o transformacji ustrojowej oraz dlaczego to właśnie Włocławek znalazł się wśród miast, które w kampanii wyborczej odwiedza w pierwszej kolejności.

Robert Biedroń: Dziękuję kolegom i koleżankom z Włocławka, że mogę dziś tutaj być. Kto jak nie ja ,powinien mówić o sytuacji takich miast średniej wielkości, które kiedyś były miastami wojewódzkimi, a które po transformacji bardzo wiele straciły. To były miasta, które się rozwijały, do których ludzie przyjeżdżali, w których powstawały nowe inwestycje, które korzystały z prestiżu  miast wojewódzkich. Dzisiaj, pomimo tego, że często mają dobrych gospodarzy, dobrych wiceprezydentów, to niestety ich status jest trudny, ponieważ same władze samorządowe sobie nie poradzą. Potrzebne jest zaangażowanie państwa, potrzebny jest dobry pomysł na wspieranie takich miejscowości.

Pomysłem powinno być…

Robert Biedroń:Przede wszystkim takie programy, które będą pamiętały o tym, że te miasta się wyludniają, zostają seniorzy, młodzi nie mają szans. Rozwiązaniem więc powinny być dobre programy mieszkaniowe, które sprawią, że samorządowcy będą mogli oferować tanie mieszkania na wynajem, będą mogli mieszkańców wspierać, także jeśli chodzi o dobrą politykę społeczną.

Jaka powinna być polityka społeczna według kandydata Lewicy?

Robert Biedroń: Taka, aby minimalna emerytura wynosiła 1600 złotych. Takie miasta jak Włocławek, które kiedyś miały swoją szansę, dzisiaj nadal mieszkańcy chcą być dumni z tych miast i są dumni, muszą mieć specjalną atencję ze strony rządzących. Ja gwarantuję, że będę najlepszym rzecznikiem i ambasadorem takich, średniej wielkości miast, jak Włocławek.

Szef Miejskich Struktur SLD, zastępca prezydenta Włocławka o kandydacie Lewicy mówi tak…

Krzysztof Kukucki: Na pewno jest to kandydat progresywny, który chce sprawiedliwej Polski, będzie dbał o poszanowanie konstytucji i będzie budował demokratyczne państwo prawa, czyli to co jest fundamentem Unii Europejskiej. W dodatku jest  kandydatem, który mówi o przyszłości w Polsce, o tym jak nasz kraj ma się rozwijać. Sprawiedliwie, nie tylko bogacąc tych najbogatszych, ale również tak, żeby to bogacenie się, ta Zielona Wyspa, o której tak często politycy mówili,-teraz już mniej mówią- miała realne przełożenie na portfel Kowalskiego. Przez 30 ostatnich lat największe miasta były wspierane. Państwo odwracało się tyłem do miast średnich, takich jak Włocławek- przyniosło to tragiczne skutki. Dobrze, że jest kandydat, który głośno o tym mówi, że transformacja ustrojowa, później zmiany administracyjne, które negatywnie wpłynęły na miasta, takie jak Włocławek powodują, że dzisiaj jest konieczna mocna, stanowcza interwencja państwa w kierunku odwrócenia wszystkich złych tendencji, które właśnie przez te decyzje wcześniejsze nas nakierowały.

Szefem Komitetu Biedronia we Włocławku , został Krzysztof Kukucki.

Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji