fbpx
Wiadomości

[FOTO] Brzeskie Centrum Kultury powstaje zgodnie z planem, a prace nie zwalniają tempa.

Prace przy budowie nowoczesnego budynku Brzeskiego Centrum Kultury nie zwalniają tempa. Do końca tego roku powstanie trzykondygnacyjny obiekt wielobryłowy.

Będzie to obiekt na miarę XXI wieku. Wewnątrz znajdzie się przestrzeń na widowiskową salę wielofunkcyjną z zapleczem, część muzealną i edukacyjną z salami do zajęć indywidualnych, salą komputerową, plastyczną i do zajęć tanecznych oraz część z przeznaczeniem na Ochotniczą Straż Pożarną.

Wykonawcą zadania jest firma WIKSBUD z Lipna. Zgodnie z podpisaną umową, nadzór inwestorski nad całością inwestycji sprawuje firma MBI Spółka z o.o. z Włocławka.

W wyniku postępowania przetargowego dotyczącego przedsięwzięcia „Wyposażenie części muzealno – archeologicznej w budowanym Centrum Kultury i Historii” wyłoniono wykonawcę inwestycji –  firmę Adventure Ekspozycje Sp. z o. o. z Katowic.

Multimedialna i interaktywna wystawa nawiązywać będzie do szerszego kontekstu historycznego. Pokaże  znaczenie Brześcia w odniesieniu do regionu i kraju. Prezentować będzie wydarzenia w szerokim kontekście nawiązując do ówczesnej sytuacji w Europie i świecie. Wystawa zostanie podzielona na dwie części:
– aranżacja i wyposażenie parteru o powierzchni 254 m2,
– aranżacja i wyposażenie antresoli o powierzchni 166 m2.

Zgodnie z deklaracjami, zakończenie prac zaplanowano na grudzień 2020 r.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji