fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Fontanna, letni ogródek, ekspozycja historyczna i dużo zieleni – taka jest koncepcja placu przy Teatrze Impresaryjnym.

Nowe ciągi komunikacyjne, ławki, oświetlenia, ozdobne trawy, kwiaty i drzewa- tak ma według koncepcji zagospodarowania , jaką otrzymał ratusz wyglądać plac przy Tetrze Impresaryjnym we Włocławku .

Projekt zagospodarowania terenu uwzględnia min. wymianę istniejących nawierzchni ,wykonanie fontanny z elementami świetlnymi, coś dla najmłodszych czyli budowę tematycznego placu zabaw, letni ogródek. Koncepcja zakłada również ekspozycję informacji o historii teatru  im. Włodzimierza Gniazdowskiego.

Krzysztof Kukucki zastępca prezydenta: Nowa fontanna, tablice o historii naszego Teatru, dużo zieleni i wiele funkcji, jakie powinny być w tym obszarze miasta ,w którym znajduje się instytucja kultury – taka jest koncepcja, którą otrzymaliśmy. Autorem jej wielu propozycji jest min. dyrektor teatru Jan Polak , z którym na etapie przygotowania się do zlecenia prac projektowych dyskutowaliśmy o przyszłości tego miejsca. Na dzień dzisiejszy czekamy na ewentualne sugestie, również uwagi, które pozwolą być może projekt jeszcze bardziej udoskonalić.

W projekcie przesunięto umiejscowienie fontanny na centrum terenu, gdzie zaprojektowano plac z miejscem do odpoczynku oraz stojakami na rowery.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji