fbpx
Lifestyle

Fenomen Okrąglaków czyli opuszczonego ośrodka wypoczynkowego w Luceniu

Ośrodek wypoczynkowy w Luceniu potocznie zwany Okrąglakami, stanowi pewnego rodzaju fenomen, jest często odwiedzany przez turystów czy osoby pasjonujące się urbexem. Ośrodek swoje lata świetności przeżywał w czasie PRL-u gdzie z chęcią jeździły wypoczywać polskie rodziny, obecnie stoi pusty i niszczeje.

Ośrodek powstał w latach 60 ubiegłego wieku, za jego powstanie odpowiada Zakład Pracy Przemysłu Lnianego. To w właśnie tutaj pracownicy tego zakładu mieli odpoczywać na urlopie. W jego skład wchodzą cztery okrąglaki z czego trzy połączone są szklanymi holami. Ośrodek znajduje się na trasie do Płocka i leży nad jeziorem Lucień.

W ośrodku znajdowało się 120 pokoi z prywatną łazienką. Kompleks był bardzo dobrze wyposażony jak na tamte czasy, posiadał kort tenisowy oraz boisko do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. W okolicy dla gości dostępna była stadnina oni. Obecnie ciężko znaleźć te obiekty ponieważ już dawno porosły je krzewy i trawa.

Kompleks zbankrutował w 1997 roku, jednak funkcjonował jeszcze przez następne 10 lat. Po 10 latach został opuszczony i wystawiony na licytację, jednak nikt nie był zainteresowany jego kupnem. Obiekt zaczął niszczeć, a rzeczy pozostawione w nim coraz częściej padały łupą złodziei. Obecnie można znaleźć tam pozostałości po jego świetności w postaci odpadających ze ścian tapet, porozwalanych łóżek czy foteli i obdrapanych firanek.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji