fbpx
Testowy baner
Tylko TU Wiadomości

Fabian Barański nominowany do olimpijskiego Tokyo 2020

Włocławianin Fabian Barański odebrał w poniedziałek 05.07.21 roku nominację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Igrzyska będą miały już 23.07.2021, jest to najważniejsza impreza sportowa odbywająca się co cztery lata.

Nominację odbyły się w Centralnym Ośrodku Sportowym OPO w Wałczu. Kandydaci o szansę na igrzyska walczyli w sześciu kategoriach- czwórce podwójnej kobiet i mężczyzn, czwórce bez sternika kobiet i mężczyzn, dwójce podwójnej mężczyzn i dwójce podwójnej wagi lekkiej mężczyzn.

W 2019 rok na Mistrzostwach Świata zakwalfikowaliśmy się wraz z partnerami czwórkę podwójną . Po owocnym sezonie 2019 w którym wygraliśmy cykl pucharów świata i zdobyliśmy wicemistrzostwo świata, trener zdecydował się postawić nasz skład również na Igrzyska Olimpijskie– wspomina Fabian Barański

Barański jest jednym z nominowanych, na igrzyskach stworzy czwórkę podwójną z Dominikiem Czają, Wiktorem Chabelem i Szymonem Pośnikiem. Sportowcy 08.07.2021 roku wyruszyli na zawody.

Jest to dla mnie spełnienie marzeń. Zawsze jak oglądałem Igrzyska, marzyłem o tym by się kiedyś tu znaleźć z największymi sportowcami świata. Dzisiaj jestem na najważniejszej sportowej imprezie. Jestem bardzo dumny z tego co osiągnąłem poprzez ciężką pracę. […] Cel na Tokio? Powalczyć o jak najwyższe miejsce. Pierwszym zadaniem będzie wejście do finału, jeśli się uda to będziemy myśleć co dalej.– opowiada Fabian Barański


Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji