fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu we Włocławku. 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu będzie obchodzony we Włocławku po raz czwarty. W 2019 roku nasze miasto otrzymało złoty dyplom za udział w akcji. Ideą tego tygodnia, który zawsze odbywa się od 16 do 22 września jest promowanie ekologicznych, alternatywnych środków transportu miejskiego.

Miasto inwestuje w infrastrukturę rowerową oraz miejskie meble rowerowe: nowe stojaki np. na ul. Zduńskiej czy Warszawskiej. Na ul. Kościuszki poszerzona zostanie za chwilę przestrzeń dla pieszych, zwiększając ich bezpieczeństwo, a na zielonym przystanku przy ul. Kaliskiej pojawiły się nowe plakaty, które witają przechodniów.

Nieustannie Włocławek walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, zatem zachęcamy do jazdy rowerem. Na naszych miejskich WŁOWERACH przejechaliśmy właśnie 345 010,69 km!

Włocławski ratusz zachęca włocławian do udziału w kolejnej akcji ETZT: 

W najbliższy piątek (18.09) od 19:00 zapraszamy wszystkich na ul. 3 Maja przy kawiarni Śródmieście Cafe na kino plenerowe. Krótka pogadanka o mobilności miejskiej, a zaraz potem kultowy film akcji „Speed. Niebezpieczna prędkość”.

Ostatniego dnia ETZT, czyli we wtorek – 22 września – pasażerowie MPK posiadający przy sobie dowód rejestracyjny swojego auta, podróżują za darmo. Na zielonym przystanku zaś w okolicach godzin popołudniowych, oczekującym pasażerom będą rozdawane miejskie gadżety (torby ekologiczne, bidony na wodę czy słoiczki miodu z pasieki WŁONEY).

Wystartowała także II edycja konkursu plastycznego na przyszkolny znak drogowy! Adresatami konkursu są uczniowie włocławskich szkół podstawowych klas I – VI, których zadaniem jest zaprojektowanie znaku drogowego, który mógłby stanąć przy ich szkole.

A od 16 września do końca miesiąca pasażerowie linii „15” usłyszą znajomy głos czytający np. „Następny przystanek…”, ponieważ spikerem będzie prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

 

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji