fbpx
Testowy baner
Lifestyle

Eko moda czy potrzeba?

Człowiek, który przez wiele lat żyjąc na ziemi, traktował ją niczym swoją własność, nie bacząc na konsekwencje i to jaki efekt może dać to w przyszłości. Kiedy w XIX wieku ruszyła rewolucja przemysłowa i był to początek dla galopującej gospodarki, której rozwój zwiększył się gwałtownie. Tempo jakie nadała rewolucja przemysłowa, można powiedzieć było nie do opanowania przez człowieka. Jednak teraz po prawie stu latach, nasza planeta jest w opłakanym stanie, liczne nadużycia spowodowały, że człowiek musiał przystopować i zastanawiać się nad dalszymi krokami.

Moda na bycie eko widoczna jest w każdej dziedzinie życia. Coraz częściej widać w social mediach wpisy o konieczności ratowania planety, alerty, filmy, uwagi czy ostrzeżenia, o tym że świat który znamy może przestać istnieć. Niektóre osoby można na spokojnie posądzić o hipokryzje, jednak warto zwrócić uwagę na stan naszej planety. Moda na bycie eko wynika z konieczności pomocy ziemi.

W życiu codziennym wystarczą małe kroki, aby wspomóc nasz świat- segregowanie śmieci. Używanie toreb wielorazowego użytku nie jest niczym wymagającym, a daje super moc- moc ratowania planeta. Kiedy zbierze się dużo liczbę takich super bohaterów wraz z wielkimi firmami, które również zaczęły patrzeć na etykę bycia eko, można uratować świat i zniwelować skutki tego co zostało zaniedbane.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji