fbpx
Wiadomości

Dziś zostały zniesione kolejne obostrzenia. Sprawdź jakie!

Maj to miesiąc luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Jakie obostrzenia zostały dziś zniesione ? 

Brak maseczek

Noszenie maseczek ochronnych na świeżym powietrzu nie będzie już wymogiem. Jednakże,nie możemy się pożegnać z maseczkami całkowicie ponieważ będą nam one potrzebne w pomieszczeniach zamkniętych. 

Otwarcie ogródek i restauracje

Jeden z najbardziej poszkodowanych sektorów przez pandemię czyli gastronomia będzie mogła wznowić swoją działalność poprzez otwarcie ogródków restauracyjnych. Odbędzie się to jednak w ścisłym reżimie sanitarnym restauratorzy będą musieli dbać o zachowanie bezpiecznego dystansu między stolikami oraz liczbą osób. 

Kultura

Otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu z obłożeniem maks. 50 proc. Będzie można organizować imprezy okolicznościowe na zewnątrz m.in. komunie i wesela z ograniczeniem do 25 osób i w ścisłym reżimie sanitarnym .

Edukacja

Szkoły podstawowe klasy 4-8  i średnie 1-4  będą uczyć hybrydowo i w ścisłym reżimie sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw i dezynfekcja placówek w weekendy.

Sport 

Dozwolone jest uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z max. 25 proc. publiczności.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji