fbpx
Wiadomości

Dziś rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego! Odbędzie się miejska uroczystość, a także zabrzmią syreny

Dziś, tj. 1 sierpnia 2022 r. o godz. 17.00 przy Pomniku Armii Krajowej w Parku im. Władysława Łokietka odbędzie się miejska uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Okolicznościowe wystąpienie wygłosi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Krótką modlitwę w intencji poległych Powstańców Warszawskich i ludności cywilnej, poprowadzi ksiądz Sławomir Świerad Pettke.

U stóp pomnika zostaną złożone kwiaty, zapłoną też symboliczne znicze.

Upamiętniona w ten sposób będzie 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia o godz. 17.00 – w historycznej godzinie W – tradycyjnie zabrzmią syreny alarmowe, by zasygnalizować nasz hołd dla uczestników walk o wolność. Syreny zostaną włączone na jedną minutę, dźwięk będzie ciągły.

Nie zapominajmy, że tegoroczne obchody rocznicy Powstania Warszawskiego odbywają się w czasie, gdy nasi ukraińscy sąsiedzi muszą uciekać przed wojną, która toczy sięw ich kraju. Gościmy uchodźców, wspieramy ich, dlatego apelujemy do mieszkańców, którzy mają kontakt z wojennymi uchodźcami z Ukrainy, aby poinformowali ich o powodach włączenia syren w dniu 1 sierpnia. To nie będzie sygnało jakimkolwiek zagrożeniu, ale tym razem będzie to nasz wspólny symbol walki o wolność i niepodległość narodów Europy.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji