fbpx
Galerie Wiadomości

Dzień profilaktyczny z udziałem mundurowych  

Włocławskie służby mundurowe, w tym policjanci, spotkały się z uczniami szkół  ponadpodstawowych na „Dniu z Profilaktyką” zorganizowanym przez PUZ we Włocławku. Warsztaty odbyły się w ramach konferencji naukowo-szkoleniowej, nad którą patronat honorowy objął Komendant Miejski Policji we Włocławku mł. insp. Maciej Sadowski.

Przez dwa dni (19-20.05.2022) we Włocławku odbywała się międzynarodowa konferencja naukowo-szkoleniowa poświęcona „Strategii Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia – implikacje praktyczne we współpracy samorządów, społeczeństwa, służb mundurowych”. Na zaproszenie Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku spotkali się różni eksperci, którzy pierwszego dnia rozmawiali o szerokich aspektach bezpieczeństwa, natomiast drugi dzień był poświęcony profilaktyce.
Honorowy patronat nad „Dniem z Profilaktyką” objął Komendant Miejski Policji we Włocławku mł. insp. Maciej Sadowski. W tym dniu młodzież spotkała się na warsztatach z przedstawicielami służb mundurowych, wśród których byli policjanci, funkcjonariusze zakładu karnego i straży miejskiej.

Tematami poruszonymi z młodzieżą była profilaktyka i podstawy bezpieczeństwa. Policjanci z ogniwa prewencji na wodach i ruchu drogowego pokazali młodzieży jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas udzielania pomocy poszkodowanym w ramach hasła „Bezpieczeństwo ponad wszystko”. Nie mogło zabraknąć rozmowy o naszej codziennej służbie i kryteriach jakie należy spełnić, aby zostać policjantem.

Na zakończenie Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku kom. Izabela Ochmańska podziękowała młodzieży za zaangażowanie i wspólnie z przedstawicielami uczelni wręczyła uczestnikom puchary oraz pamiątki.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji