fbpx
Wiadomości

Dzieci z „Długosza’ odwiedziły włocławskich policjantów

W czwartek (02.03.2023) uczniowie z Zespołu Szkół Katolickich we Włocławku odwiedziły wraz ze swoimi opiekunkami włocławską komendę. Dzieci miały okazję poznać od „kuchni” pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

W trakcie wycieczki policjanci zajmujący się profilaktyką oprowadzili po włocławskiej komendzie kolejną grupę uczniów z „Długosza”. Wizyty mają pokazać młodym gościom służbę mundurowych od „kuchni”.

Dzieci z dużym zaciekawieniem spotkały się z czworonożnym policjantem oraz jego przewodnikiem, którzy wspólnie pokazali kilka sztuczek ze swojej służby. Natomiast kolejna atrakcja czekała na nich na parkingu, gdzie miały możliwość zobaczenia policyjnego radiowozu, quada i skutera wodnego. Nie mogło zabraknąć pokazu techniki kryminalistycznej, gdzie dzieci za pomocą magicznych proszków zabezpieczały odciski swoich dłoni pozostawione na specjalnych kartkach.  

Ważnym elementem spotkań z policyjnymi profilaktykami jest również przypominanie młodym gościom podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zachęcania do noszenia elementów odblaskowych. 

Wizyta młodych gości w Komendzie przebiegła w niezwykle sympatycznej atmosferze.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji