fbpx
Testowy baner
Galerie Wiadomości

Działania w ramach projektu „Czas na sport…z ANWILEM!” w Szkole Podstawowej nr 19

W piątek, 9 lipca, zakończono w Szkole Podstawowej nr 19 kolejny projekt w całości sfinansowany przez Fundację ANWIL:„Czas na sport…z ANWILEM!” w Programie „Wybieram sport – skreślam nudę” – II edycja.

W ramach tego projektu przeprowadzone zostały działania, które miały na celu upowszechnianie rekreacji, kultury fizycznej i sportu, ochronę i promocję zdrowia, promowanie pozytywnych postaw i zapobieganie negatywnym skutkom niezdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu osób takim wykluczeniem zagrożonych.

Klasy O – III, jak i klasy starsze brały udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych w postaci gier zespołowych oraz zawodów z elementami zdrowej rywalizacji, które przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Miło było nam gościć również Rodziców, którzy wspierali i pomagali najmłodszym uczniom naszej szkoły. Zaprosiliśmy również gości, którzy wprowadzili uczniów w tajniki gry w tenisa stołowego. Podczas zajęć uczestnicy nabyli wiedzę teoretyczną oraz uczyli się, bądź doskonalili, umiejętności gry w popularnego ping-ponga. Na zakończenie odbył się międzypokoleniowy turniej w tenisa stołowego i w badmintona. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W poniedziałek 28.06. o godzinie 15.00 odbył się rodzinny rajd pieszy, który został zakończony grillem przy szkole. Uczestnicy rajdu zostali podzieleni na dwie grupy, które wzięły udział w podchodach w pobliskim lesie. Grupa pierwsza przygotowywała zadania, które musiała odnaleźć i rozwiązać grupa druga. Po wykonaniu zadań grupy zamieniły się miejscami, grupa druga przygotowywała zadania dla grupy pierwszej. Natomiast 05.07. o godz. 15.00 wyruszył spod szkoły rodzinny rajd rowerowy, który zakończył się ogniskiem z kiełbaskami nad Jeziorem Łuba.

Ostatnim działaniem w ramach tego projektu był maraton zumby, który odbył się 9 lipca  o godz. 16.00, a poprowadziła go trenerka z Centrum Tańca i Fitness PULS. Każdy uczestnik otrzymał swój numer i miał zapewnione napoje. Planowany jest kolejny maraton, który odbędzie się we wrześniu.

W ramach tego projektu w naszej szkole powstała także sala terapeutyczno – sensoryczna w celu wsparcia rozwoju fizycznego osób z niepełnosprawnościami. Osoby te mogą w formie zabawy zdobywać nowe umiejętności poprzez ćwiczenia stymulujące rozwój małej i dużej motoryki. Są również poddawane wpływowi różnorodnych bodźców dźwiękowych, świetlnych, zapachowych i mechanicznych. Elementy, które  tworzą salę wpływają korzystnie na poznawcze, zmysłowe i fizyczne niepełnosprawności oraz umożliwiają odprężenie lub stymulację. Z sali tej mogą korzystać uczniowie naszej szkoły oraz osoby z niepełnosprawnościami wraz ze swoimi rodzicami ze społeczności lokalnej.

Wszystkie działania w ramach projektu „Czas na sport…z ANWILEM!” miały na celu zachęcenie do podejmowania aktywnych form wypoczynku i aktywności fizycznej w gronie rodzinnym oraz propagowanie zdrowego tryby życia.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji