fbpx
Wiadomości

Działania pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy” na włocławskich drogach

Włocławscy policjanci kolejny raz podjęli działania podnoszące poziom bezpieczeństwa na drogach. Szczególną uwagę zwracali na zachowanie kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety nie obyło się bez mandatów.

Policjanci z włocławskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu. Przez cały dzień (12.01.2023) mundurowi w ramach działań pod krypt. „BEZPIECZNY PIESZY” sprawdzali zachowania kierowców wobec pieszych, szczególnie w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

W czasie akcji funkcjonariusze ujawnili 43 wykroczenia popełnione przez kierujących. Najczęstszymi przewinieniami było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych i omijanie pojazdów, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych w celu umożliwienia przejścia przez jezdnię niechronionemu uczestnikowi ruchu drogowego.

Policjanci ukarali mandatem 34 kierowców, a w 9 przypadkach zastosowali pouczenie. Z pewnością to nie ostatnie tego typu działania.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji