fbpx
Wiadomości

Dworzec kolejowy na Zazamczu jest w złym stanie! Wystosowany został wniosek do prezesa PKP o remont

W centrum dużego osiedla włocławskiego ,,Zazamcze” znajduję się dworzec. Na osiedlu mieszka przeszło 25 tys. mieszkańców, w większości są to osoby starsze, ale i również młode. Ten dworzec służy tym właśnie mieszkańcom, żeby przemieścić się np. do Torunia czy Bydgoszczy. Dworzec jest zaniedbany, z powybijanymi szybami, oberwanymi rynnami i wieloma uszkodzeniami. Jest to dworzec z 74 roku i od tej pory nie był remontowany.

Pan Prezydent Marek Wojtkowski zwracał się kilka razy do prezesa PKP o wyremontowanie tego dworca, niestety bez efektów, ponieważ to PKP jest właścicielem tego dworca. Wystosowany został dziś kolejny, odpowiedni wniosek do Pana Krzysztofa Mamińskiego, prezesa PKP o to, żeby podjęli się modernizacji tego dworca

Fot. Radosław Wiankowski.

W czasie nauki szkolnej, ten dworzec obsługuje kilkaset osób dziennie, jeśli chodzi o połączenia kolejowe, z których można dostać się z Włocławka Zazamcze jest to np. Toruń, Kutno, Bydgoszcz. Jeśli chodzi o transport kolejowy to trzeba powiedzieć o zasługach tego środka. Powoduje on zużycie 3 razy mniejsze od transportu samochodowego i 8 razy mniejsze od lotniczego, dlatego wszystkim polecamy, żeby korzystali z usług kolei, jednakże jeżeli mamy do czynienia z taką infrastrukturą to jest to bardzo trudne albo niemożliwe – powiedział Jakub Lewandowski.

W złym stanie na dworcu jest nawierzchnia, która sprawia problemy dla osób niepełnosprawnych i starszych. Nawierzchnia powoduje potknięcia, przewrócenia i nieszczęśliwe wypadki. W 2021 roku w całym kraju doszło do 362 potrąceń w tym śmiertelnych na przejściach np. takich jak tu, gdzie jest ono niezabezpieczone, nie posiada szlabanu czy nawet światła.

Fot. Radosław Wiankowski.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji