fbpx
Wiadomości

Dwie osoby ranne w wypadkach drogowych.

17 lutego br. na terenie powiatu włocławskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których dwie osoby zostały ranne. Spośród trzech uczestników zdarzeń, jeden okazał się pijanym kierującym  motorowerem. Szczegóły wypadków wyjaśniają policjanci z włocławskiej komendy .

Wczoraj  po godz. 8.00 rano oficer dyżurny włocławskiej policji został poinformowany o zderzeniu się dwóch pojazdów w Lubieniu Kujawskim na ul. Kaliskiej.

Policjanci wstępnie ustalili, że 38-letni kierujący BMW podczas skręcania w kierunku wjazdu na targowisko, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu motorowerem Junak 44-latkowi. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obu uczestników zdarzenia. Kierujący BMW był trzeźwy, natomiast poszkodowany 44-latek poruszający się jednośladem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny od BMW i sporządzili dokumentację ze zdarzenia. O losach obu kierujących zadecyduje sąd. Za spowodowanie wypadku, w którym inna osoba odniosła lekkie lub średnie obrażenia, grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości do 2 lat za kratami i wysoka grzywna.

Również do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godz.15.00 w m. Kąkowa Wola, gm. Brześć Kujawski. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca fordem 40-latka nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo.

Kobieta była trzeźwa, z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Na szczęście 40-latka jechała sama i nikt inny nie ucierpiał w zdarzeniust. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji