fbpx
Wiadomości

Dwaj kłusownicy zatrzymani.

Policyjni „wodniacy” wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej z Włocławka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby na Jeziorze Borzymowskim. Mundurowi zabezpieczyli do sprawy ujawnione przy nich oraz na pobliskiej posesji narzędzia połowowe wraz z pontonem. Za kłusownictwo może im grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

12 maja br. późnym wieczorem włocławscy policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej z Włocławka pełnili służbę w rejonie Jeziora Borzymowskiego w gm. Choceń. W pewnym momencie dostrzegli dwóch mężczyzn pływających na pontonie, którzy wyciągali z wody sieci rybackie, po czym skierowali  się w stronę brzegu.

Mundurowi niezwłocznie ruszyli w ich stronę i  zatrzymali kłusowników na terenie działki przy jeziorze. Mężczyźni posiadali przy sobie sieci rybackie oraz sznury hakowe służące do nielegalnego połowu ryb. Ponadto na terenie posesji, na której się znajdowali, funkcjonariusze ujawnili kolejne narzędzia kłusownicze, w tym pułapkę na ryby tzw. więcierz. Jak się okazało, mieszkańcy Włocławka  zdołali złowić ok 50 sztuk małych ryb (tzw. narybek), które zostały w dobrej kondycji wypuszczone do wody– informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Kłusownicy zostali zatrzymani, a przedmioty służące do nielegalnego połowu wraz z pontonem zabezpieczone przez funkcjonariuszy. 50-latek  i 48-latek odpowiedzą za złamanie przepisów Ustawy o Rybactwie Śródlądowym.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji