fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Dwaj bracia odpowiedzą za kradzież elektronarzędzi.

Włocławscy policjanci zatrzymali w weekend dwóch braci, którzy ukradli z zaparkowanego busa sprzęt o wartości kilku tys. zł. Złodzieje wpadli w ręce mundurowych krótko po otrzymaniu zgłoszenia od użytkownika pojazdu, który akurat tej nocy spał w samochodzie. 18- i 23-latek usłyszeli już zarzuty i wkrótce staną przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (27/28.06.2020) na włocławskim Śródmieściu. Jak ustalili mundurowi mężczyzna, który na co dzień jest użytkownikiem dostawczego renault, postanowił odpocząć w aucie.

W pewnym momencie obudziły go hałasy dochodzące ze skrzyni ładunkowej auta. Okazało się, że dwaj mężczyźni wynosili ze środka pojazdu sprzęt w postaci m.in.  elektronarzędzi, a na widok osoby wychodzącej zza kierownicy, uciekli. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ustalili wiele szczegółów, dzięki czemu wytypowanie sprawców było możliwe. Korzystając z informacji uzyskanych od świadków oraz materiałów własnych szybko wpadli na trop złodzieiinformuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Mężczyźni zostali zatrzymani kilkadziesiąt minut później, niedaleko miejsca zdarzenia. Po ich wylegitymowaniu okazało się, że są to dwaj bracia w wieku 18- i 23-lat. Mieszkańcy Włocławka trafili do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat za kratami.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji