fbpx
Testowy baner
Region

Dożynki w Brześciu Kujawskim!

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim, Parafia pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa Męczennika
w Brześciu Kujawskim, Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu serdecznie zapraszają mieszkańców miasta i gminy Brześć Kujawski na dożynki gminno-parafialne, które odbędą się w najbliższą sobotę 28 sierpnia przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.

O godzinie 15:00 przed Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu rozpocznie się uroczysta Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony. Około 16:15 barwny korowód dożynkowy prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Brestivia” przejdzie na stadion Szkoły Rolniczej, następnie zostaną otwarte stoiska kulinarne przygotowane przez gminne sołectwa.

Od godziny 16:30 rozpocznie się część obrzędowa święta plonów a w niej: przywitanie korowodu dożynkowego, zaproszonych gości, następnie delegacje sołeckie złożą przygotwane wieńce dożynkowe. Jednym z najważniejszych obrzedów podczas święta plonów jest obrzęd dzielenia chlebem, którego nie zabraknie. Chwilę po godzinie 17:00 rozpocznie się cześć artystyczna. Wystąpią zespoły folklorystyczne działające w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło”: zespół folklorytczny „Spod Strzechy” oraz „Dzieci Kujaw”.

O godzinie 18:00 wystąpi zespół OREADA prezentujący muzykę folkową z bardzo pozytywnym przesłaniem a gwiazdą wieczoru o godzinie 20:00 będzie zespół FUTURE FOLK z jedynym i niepowtarzalnym Staśkiem Karpielem Bułecką.

Od 21:30 do północy na dyskotekę pod gwiazdami zaprosi Alvee Music Deejay.

Warto podkreslić że, od godziny 16 do 19:30 przewidziano bezpłatne animacje dla dzieci.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji