fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Dotacje na remont kamienic znajdujących się w strefie rewitalizacji

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa dotycząca dotacji w strefie rewitalizacyjnej we Włocławku. Na konferencji obecna była Pani Aneta Chełminiak oraz Pan Jarosław Biegała są to osoby odpowiedzialne za proces rewitalizacji, który trwa od 2019. Prywatni właściciele lub użytkownikownicy wieczyści mogą strać się o dofinansowanie w ramach projektów:
– Inwestycja z klasą 50% wartości realizacji zadania
– Historia się opłaca 50% wartości realizacji zadania
– Krok po kroku 30% wartości realizacja zadanie
– Witryna 30% wartości realizacji zadania

W 2019 roku sześć podmiotów skorzystało z oferty miasta, wykorzystali oni kwotę dziewięćset tysięcy złotych, w 2020 liczba zainteresowanych zwiększyła się do dziesięciu, został wtedy wykorzystany prawie cały budżet. Obecnie badanie zainteresowania podmiotów, propozycje można składać do 31.08.2021 roku, więcej informacji znajduję się na stronie: rewitalizacja Włocławek .

Wnioski należy składać teraz aby rada miasta wiedziała jakie jest zainteresowanie ze strony mieszkańców. Następnym krokiem jest uchwalenie kwoty przez Radę Miasta, ogłoszenie naboru nastąpi czternaście dni po tym. W czasie składania wniosków , jest możliwość korzystania z konsultacji w urzędzie miasta.

Bardzo nam zależy, aby te wnioski były złożone w poprawny sposób, aby te środki, które mamy w budżecie zostały w sposób optymalny wykorzystane, dlatego też bardzo zachęcamy państwa którzy są właścicielami kamienic w obszarze rewitalizacji lub użytkownikami wieczystymi – mówiła Pani Domicela Kopaczewska

W większości dofinansowani pobierane są na części wspólne kamienic to znaczy remonty dachów, elewacji, wymiana okien. Zdarza się, że niektóre podmioty biorą udział parokrotnie.

Stoimy na tle jednej z najpiękniejszych kamienic we Włocławku gdzie właściciele tej kamienicy dwukrotnie korzystali z dotacji. Remont trwa mam nadzieję, że za kilka miesięcy nabierze takiego blasku jak w momencie kiedy była tutaj stawiana – wypowiadała się Pani Domicela Kopaczewska

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji