fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Dotacje do remontów w Specjalnej Strefie Rewitalizacji- 23 lutego odbędzie się kolejny dyżur informacyjny.

W Urzędzie Miasta Włocławek odbywają się dyżury informacyjne dotyczące systemu miejskich dotacji do remontów w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Warto zarezerwować czas na wtorek 23 lutego 2021 r., jeśli ktoś jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym takiej nieruchomości.

Informacji na ten temat udzielają pracownicy Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym i Wydziału Rewitalizacji.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w godz. 15:00-17:00 do Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 (budynek B, parter, stanowisko WGMK w Biurze Obsługi Mieszkańców)zachęca włocławski ratusz

Przypomnijmy: dotacje mogą zostać udzielone na roboty budowlane związane z remontem lub przebudową oraz, w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków, na prace konserwatorskie i restauratorskie. Ich wysokość, w zależności od wybranego programu (Inwestycja z klasą, Remont krok po kroku, Witryna+, Historia się opłaca) może wynieść do 50% nakładów koniecznych.

Od 2019 r. wsparto w ten sposób roboty lub prace w 14 nieruchomościach zlokalizowanych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji na łączną kwotę 2,2 mln zł.

Obecnie trwa nabór wniosków na roboty lub prace zaplanowane na 2021 rok. Na ten cel w budżecie miasta zarezerwowano 1,5 mln zł. Dokumenty można składać do 8 marca 2021.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji