fbpx
Wiadomości

Domicela Kopaczewska z wiceprezydenta na posła?

Koalicja Obywatelska kompletuje listy kandydatów w wyborach parlamentarnych, które już… tuż, tuż.W okręgu nr 5 „dwójką” na liście jest Domicela Kopaczewska, posłanka trzech kadencji ,obecnie zastępca prezydenta Włocławka.

Domicela Kopaczewska ukończyła pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy, a także studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim.W 1998 roku była włocławskim kuratorem oświaty, a od 1999 do 2002 pełniła funkcję kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty.

Od 2002 związana z Platformą Obywatelską. W latach 2002-2005 radna sejmiku kujawsko-pomorskiego.Posłanka na Sejm V, VI i VII kadencji (2005–2015).

W 2015 roku Domicela Kopaczewska nie została wybrana na kolejną sejmową kadencję, byłą parlamentarzystkę powołano na stanowisko dyrektora departamentu edukacji w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

W 2018 roku prezydent Włocławka Marek Wojtkowski powołał Domicelę Kopaczewską na funkcję zastępcy prezydenta i powierzył jej min. takie zadania jak: nadzór i koordynacja pracy  Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego, Wydziału Geodezji i Kartografii, Wydziału Środowiska, Wydziału Komunikacji oraz Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym. Nadzór nad opracowywaniem programów i strategii miasta w zakresie promocji zdrowia i polityki społecznej oraz ich realizacją, a także rozwijanie współpracy w tych dziedzinach z organizacjami pozarządowymi oraz z jednostkami administracji rządowej i samorządowej.Dokonywanie analiz i ocen potrzeb mieszkaniowych w mieście oraz proponowanie kierunków polityki mieszkaniowej.

K.M.

 

 

 

 

 

Polecamy

1 komentarz

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: