fbpx
Wiadomości

Dofinansowanie dla Brześcia na remont kolejnych dróg.

45 dróg powiatowych i 177 gminnych, w województwie kujawsko-pomorskim, zostanie wyremontowanych w ramach środków pozyskanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Na realizację 222 zadań związanych z modernizacją infrastruktury drogowej, zabezpieczona zostanie kwota blisko 150 mln zł. Wśród jednostek, które otrzymają wsparcie jest gmina Brześć Kujawski.

W ramach pozyskanych środków rozbudowany zostanie odcinek 242 m. ul. Akacjowej w Wieńcu. Inwestycja obejmować będzie budowę chodnika i remont nawierzchni jezdni.  Na realizację zadania przekazana zostanie kwota ponad 415 tyś zł. co stanowi 80% wartości prac. 815 201,00 przekazanych zostanie na przebudowę odcinków o łącznej długości bliskiej 1,5 km na ul. Nowej i Królewskiej oraz  fragmentu jezdni łączącego te drogi. Wartość inwestycji wyniesie 1 019 002 zł. Trzeci z wniosków – przebudowa ponad 1,36 km odcinka drogi gminnej relacji Brzezie – Aleksandrowo, znalazł się na czwartym miejscu listy rezerwowej.

Mamy powód do zadowolenia. Lepsza infrastruktura drogowa to szansa na rozwój, zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa mieszkańcówmówi burmistrz Brześcia Kujawskiego Tomasz Chymkowskicieszy nas, że kolejne drogi otrzymują dofinansowanie, co w znaczny sposób pozwala przyspieszyć realizację zadań.

K.M.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji