fbpx
Lifestyle

Dlaczego podróże są ważne ?

Podróże powinny stanowić ważny aspekt naszego życia. Pandemia oraz restrykcje uniemożliwiają nam wyjazd do innych państw. Jednak dlaczego powinniśmy podróżować i jakie pozytywy to niesie, przedstawiamy w poniższym artykule.

Po pierwsze podróże są zdrowe dla naszej psychiki

Podróże często po nieznanych miejscach, zmuszają nasz mózg do gromadzenia bodźców i zbierania nowych informacji. Poruszanie się po nowych miejscach czy posługiwanie się innym językiem pobudza naszą koncentrację oraz kreatywność. Zakłócanie rutyny i wystawianie naszego mózgu na nowe doświadczenia powoduje wydzielanie dopaminy co polepsza nasz nastrój.

Po drugie dodają naszemu życiu niesamowite przeżycia

Człowiek lubi gromadzić w sobie wspomnienia, jednak najczęściej pochodzą one z domowego podwórka lub sąsiedniego miasta. Podróże sprawiają, że gromadzimy w sobie nowe bodźce, a powrót do nich jest dla nas bardziej stymulujący. Kontakt z inną kulturą, architekturą czy dialektem sprawia, że doświadczmy czegoś innego co sprawia, że te wspomnienia są bardziej unikalne, a powrót do nich będzie u nas wywoływał większe szczęście.

Podróże pozwalają na lepsze poznanie siebie

Podróże kształcą na wielu płaszczyznach, ale pozwalają również na lepsze zapoznanie z samym sobą. Pozostanie samemu w obcym mieście pozwala nam zobaczyć jak my się zachowujemy, zrozumieć nasze reakcje oraz zapoznać się z własnym ja.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji