fbpx
Galerie Wiadomości

Deser z kulturą ukraińską za nami! W czerwcu odbędzie się deser z kulturą amerykańską

W piątek, 24 czerwca odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu ,,Deser z kulturą” tym razem będzie to deser z kulturą amerykańską. Gośćmi we Włocławku będą od zawsze podążający własnymi ścieżkami, Adrian i Meredith tworzący zupełnie inny rodzaj muzycznego brzmienia.

Adrian grający na gitarze akustycznej oraz Meredith grająca na skrzypcach tworzą razem koncert pełen energii. Zespół reprezentuje muzykę Americana, folk o bałkańskich korzeniach, wczesnego swing i jazz. Adrian i Meredith sprawiają, że publiczność tańczy i klaszcze w rytm muzyki, która ma ducha punka, pobrzękiwania folku i posmak Polki. Album ,,Bad For Business” wznosi ich nieustraszoną Americanę na nowe wyżyny. Album, który przypomina hałaśliwy, buntowniczy i domowy program rozrywkowy, na koniec pozostawia poczucie radości i przyjaźni.

Kiedy? 24 czerwca 2022 godz. 18.00

Gdzie? Klub ,,Stara Remiza” ul. Żabia 8

Ceny biletów: 25 zł/21,25 zł

W piątek, 13 maja natomiast wystąpił ukraiński zespół ,,Czeremszyna” z Tarnopola w Klubie ,,Stara Remiza”. Było to wydarzenie z cyklu ,,Deser z kulturą”. Tym razem był to ,,Deser z kulturą Ukraińską”. Podczas wydarzenia było można spróbować jedzenia z przepisów tradycyjnej kuchni ukraińskiej. Zespół Czeremszyna wykonał pieśni ludowe ze swojego regionu, ale również współczesne przeboje  przy użyciu skrzypiec czy akordeonu. Obejrzyjcie galerie poniżej.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji