fbpx
Wiadomości

Debiut Budżetu Obywatelskiego w Brześciu – jest 350 tysięcy do wykorzystania.

Nowy plac zabaw? Więcej książek w bibliotekach? Organizacja koncertu? Szkolenia dla dzieci lub seniorów? Te i inne projekty można składać do budżetu obywatelskiego Miasta Brześć Kujawski na rok 2020.

Szansę na realizację własnych pomysłów i marzeń ma każdy mieszkaniec miasta. Do dyspozycji społeczeństwa przeznaczona zostanie kwota 350 000 złotych.

Burmistrz Tomasz Chymkowski: W tym roku po raz pierwszy przystąpiliśmy do realizacji Budżetu Obywatelskiego. Jest to inicjatywa dążąca do zwiększenia zaangażowania oraz współdecydowania mieszkańców o rozwoju miasta. Mam nadzieję, że ta forma wspólnego gospodarowania środkami finansowymi spotka się z dużym zainteresowaniem. Zachęcam do aktywnego włączania się w prace, a podczas opracowywania projektów życzę wielu cennych pomysłów.

Do końca września zapraszamy do składania propozycji projektów wraz z listą poparcia. Zgodnie z przyjętym harmonogramem od 1 do 16 października trwać będą prace nad weryfikacją wniosków. Projekty oceniane będą w głosowaniu powszechnym. Głosowanie nad propozycjami potrwa od 17 do 25 października. 31 października nastąpi ogłoszenie wyników.

 

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji