fbpx
Galerie Wiadomości

Czytanie wzmacnia- siódma Noc Bibliotek za nami!

W sobotę 9 października odbyło się wielkie święto bibliotek i czytania. VII ogólnopolskiej akcji „Nocy Bibliotek” towarzyszyło hasło „Czytanie wzmacnia”.

W programie można było znaleźć takie propozycję jak:

– „Noc w Hogwarcie” – zajęcia dla dzieci i młodzieży inspirowane serią książek o Harrym Potterze autorstwa brytyjskiej pisarki J. K. Rowling. W czasie spotkanie można wcielić się w jednego z uczniów Szkoły Magii I Czarodziejstwa w Hogwarcie. Trzeba było się wykazać zręcznością, sprytem i wiedzą na temat przygód młodego czarodzieja.

– występ Marcina Gogołowicza- jednego z najlepszych iluzjonistów w Polsce, absolwenta międzynarodowej szkoły iluzji w Stanach Zjednoczonych, a także uczestnika programu „Mam Talent”. Pokaz był realizowany w ramach projektu „Czas na nasz wolny czas… z książką i biblioteką” finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek.

– wręczenie nagród laureatom konkursu „Latoczytanie” 
– spotkanie z trenerem personalnym, który opowie o zdrowych nawykach, również tych książkowych
– spotkanie z Jolantą Kapuścińską, poetką, pielęgniarką, dyplomowaną masażystką, promotorką medytacji mindfulness – treningu uważności, ćwiczeń umysłu. Poza pracą zawodową gra na gongach i misach tybetańskich

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji