fbpx
Wiadomości

Część filii bibliotecznych wznowiła pracę.

W związku ze wznowieniem działalności bibliotek w ramach II etapu decyzją Prezydenta Włocławka, po konsultacji z sanepidem, informujemy, że od 5 maja 2020 r. czynne są wybrane filie biblioteczne na terenie naszego miasta:

Godziny otwarcia uruchomionych placówek pozostają bez zmian.

Filia nr 1, ul. Grodzka 2f
Filia nr 2, ul. Dziewińska 17
Filia nr 6, ul. Żytnia 66/68
Filia nr 8, ul. Olszowa 9
Filia nr 9, ul. Sielska 6
Filia nr 10, ul. Kościelna 2

Zgodnie z rekomendacjami Dyrektora Biblioteki Narodowej uruchomione zostają dla użytkowników tylko pomieszczenia wypożyczalni – bez wolnego dostępu do półek. Nadal obowiązuje zakaz korzystania z czytelni i stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Zaleca się przestrzeganie wszystkich ogólnych zasad i zachowanie rygoru bezpieczeństwa tj. przebywanie w bibliotece w maseczkach, rękawiczkach i z zachowaniem odpowiedniej odległości.

Każda przyjęta książka podlegać będzie 3 dniowej kwarantannie i nie będzie w tym czasie dostępna do wypożyczenia. Egzemplarzy zwracanych do biblioteki przez użytkowników nie wolno samodzielnie dezynfekować. W bibliotekach zostaną przygotowane stanowiska do mycia i dezynfekcji dłoni.

Wciąż zachęcamy naszych czytelników do korzystania z dostępnych zasobów on-line. Uruchamianie pozostałych placówek rozpocznie się po 10 majainformuje Katarzyna Pawlak MBP

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji