fbpx
Wiadomości

Cykl dyżurów dotyczących dotacji do remontów nieruchomości w Specjalnej Strefie Rewitalizacji.

11 czerwca rozpocznie się pierwszy z dyżurów dotyczących dotacji do remontów nieruchomości w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Kolejne dyżury w Kawiarni Obywatelskiej zaplanowano na 18 i 25 czerwca w godz. 16:00-17:00.

Spotkania z udziałem pracowników Urzędu Miasta związane są z systemem dotacji, w ramach których właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości zlokalizowanych w obszarze objętym Specjalną Strefą Rewitalizacji, mogą uzyskać dofinansowanie do remontu, przebudowy oraz wykonania prac konserwatorskich i restauratorskich. Każdy, kto spełni wymogi prawne, może ubiegać się o wsparcie w wysokości od 30% do 50% nakładów koniecznych. Postępowanie przebiegać będzie w dwóch etapach: I – w ramach którego zainteresowani składać będą informację o zamiarze ubiegania się o dotację oraz II – obejmującym okres przyjmowania wniosków o udzielenie dotacji- informuje włocławski ratusz 

Zgodnie z Uchwałą nr VIII/57/2019 Rady Miasta Włocławek z dnia 9 kwietnia 2019 r. w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek, w 2019 roku nie będzie przeprowadzony etap I, a wnioski o udzielenie dotacji na prace zaplanowane na 2019 rok (etap II) przyjmowane są w terminie do 28 czerwca br.

Natomiast 30 czerwca br. rozpocznie się przyjmowanie od zainteresowanych informacji o zamiarze ubiegania się o dotację na prace zaplanowane na 2020 rok. Etap ten potrwa do 31 sierpnia br.

Brak złożenia informacji (etap I) nie wyklucza możliwości złożenia wniosku o udzielenie dotacji (etap  II), jednak umożliwia i usprawnia złożenie właściwego wniosku o udzielenie dotacji  z niezbędnymi załącznikami.

Więcej informacji na stronie http://rewitalizacja.wloclawek.eu w zakładce „Specjalna Strefa Rewitalizacji”.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji