fbpx
Wiadomości

Co oferuje wypożyczalnia przy ul. Warszawskiej? Blisko 130 tys. książek, strefa relaksu, miejsca do pracy i wiele więcej!

Blisko 130-tysięczny księgozbiór, uzupełniany sukcesywnie nowościami, zlokalizowany jest na dwóch piętrach zmodernizowanej biblioteki przy ul. Warszawskiej.

Wypożyczalnie połączone są schodami wewnętrznymi, które w nowoczesny sposób pełnią również funkcje ekspozycyjne. Prezentowane są tam nowości wydawnicze oraz nasze propozycje. Nowe, estetyczne, regały zostały wyposażone w ekspozytory, na których umieszczone są pozycje szczególnie warte zainteresowania. Na obydwu piętrach znajdują się miejsca do pracy oraz, w strefie relaksu, wygodne kolorowe kanapy, na których można miło spędzić czas z przyjaciółmi przy kawie.

Pierwsze piętro oferuje bogaty zbiór literatury pięknej – polskiej i obcej – wydanej w języku polskim. Miłośnicy beletrystyki znajdą tu duży wybór powieści obyczajowych, historycznych, sensacyjnych i fantastycznych. Drugie piętro to literatura popularnonaukowa ze szczególnie rozbudowanymi działami z zakresu nauk społecznych, przyrodniczych, literatury i historii. Przy Wypożyczalni działają: Dyskusyjny Klub Książki Wypożyczalnia, skupiający osoby, które w miłej atmosferze rozmawiają o przeczytanej lekturze oraz Dyskusyjny Klub Książki „Czytak” dla osób niewidomych i słabowidzących.

W Wypożyczalni nie ma barier architektonicznych. Do budynku prowadzi wygodny podjazd dla wózków, a na poszczególne piętra – winda osobowa.

Pełna informacja na ten temat: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji