fbpx
Wiadomości

Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie na drodze.

Chwila nieuwagi na drodze wystarcza, aby doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego.8 lipca w dwóch przypadkach przekonali się o tym kierowcy.

W pierwszym 25-latka prowadząc skodę sięgała po telefon i straciła panowanie doprowadzając do wywrócenia pojazdu. Natomiast w drugim wstępnie ustalono, że 65-latek skręcają w lewo skodą nie udzielił pierwszeństwa motocykliście.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło w godzinach porannych na drodze powiatowej 2938C w m. Przysypka (gm. Chodecz). Mundurowi ustalili, że kierująca samochodem skoda 25-letnia mieszkanka powiatu kolskiego podczas jazdy sięgała po telefon. Ta krótka nieuwaga spowodowała utratę panowania nad pojazdem, który zjechał na pobocze uderzając w przepust. Później pojazd wywrócił się i zatrzymał pionowo na stojącym oplu. Kierująca może mówić w tym przypadku o dużym szczęściu, gdyż nie odniosła poważnych obrażeń. Za spowodowanie zdarzenia drogowego została ukarana przez policjantów ruchu drogowego mandatem karnym oraz punktami.

Natomiast około godziny 15.00 zostaliśmy powiadomieni o zderzeniu motocykla z samochodem osobowym na drodze DK-91 przy ulicy Toruńskiej we Włocławku. Policjanci wstępnie ustalili na miejscu, że 65-letni kierujący skodą jadąc ulicą Toruńska wykonując manewr skrętu w lewo nie udzielił  pierwszeństwa przejazdu 45-letniemu motocykliście. W wyniku uderzenia w bok skody kierujący motocyklem został zabrany do szpitala. Teraz prowadzone jest postępowanie w sprawie wypadku drogowego, które wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia-  informuje rzecznik KMP Tomasz Tomaszewski 

Policja przestrzega przed zachowaniami, które mogą zdekoncentrować kierujących na drodze. W niektórych przypadkach wystarczy chwila nieuwagi i dochodzi do zdarzenia drogowego. Pamiętajmy, że każda chwila nieuwagi podczas prowadzenia pojazdu może kosztować nas zdrowie lub życie.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji