fbpx
Wiadomości

Chór Canto zdobył Złoty Dyplom i Puchar Łódzkiego Kuratora Oświaty.

16 listopada w Łódzkim Domu Kultury odbył się XXII Festiwal Chóralny CANTIO LODZIENSIS. Uczestniczyło w nim 17 zespołów z całej Polski m.in. z Warszawy, Szczecina i  Katowic. Po raz czwarty gościem festiwalu był Chór Młodzieżowy Canto Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku .

Włocławianie zawsze wracali z Łodzi z wysokimi notami. Stało się tak również i tym razem. Zespół uzyskał 94 ze 100 możliwych punktów i zdobył Złoty Dyplom oraz Puchar Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Młodzi artyści zaprezentowali zróżnicowany repertuar. Wykonali „ O gloriosa Domina” Mikołaja Zieleńskiego z epoki baroku, romantyczne „Ojcze nasz” Stanisława Moniuszki, współczesne „Crux Fidelis” Jacka Kujawskiego a także kaszubską melodię ludową „Zómci na lodze” oraz pieśń kubańską „Chan,Chan”.

Od czterech  lat mecenasem Chóru jest ANWIL SA. Dzięki wsparciu finansowemu włocławskiej spółki z Grupy Orlen zespół może rozwijać się artystycznie ,organizować warsztaty wokalne, a także brać udział w festiwalach ,przeglądach i konkursach .

W mijającym  roku Chór Canto zdobył drugie miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej w Strzepczu , koncertował  w Wilnie podczas uroczystości 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki na zaproszenie Centrum Kultury Polskiej oraz we Lwowie na zaproszenie Stowarzyszenia Kulturalnego OSNOWA i Szkoły Muzycznej  im. St. Ludkiewicza.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji