fbpx
Testowy baner
Region

Chopin w Kłóbce

W sobotę 17 lipca o godzinie 17.00 na tarasie ogrodowym dworu w Kłóbce, w ramach Festiwalu Chopin en Vacances odbędzie się koncert zorganizowany przez Fundację „Ziemia Dobrzyńska” oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. To ważne wydarzenie muzyczne organizowane jest każdego lata od 2017 roku we dworach Ziemi Dobrzyńskiej, Mazowsza, Ziemi Łęczyckiej a od tego roku także Ziemi Kujawskiej.

Więcej informacji o Festiwalu Chopin en Vacances: Chopin en Vacances

Organizatorzy festiwalu zapraszają do udziału w nim najwybitniejszych młodych pianistów z kraju
i zza granicy. Przed dworem Orpiszewskich w Kłóbce, związanym z postacią Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej, wielkiej miłości Fryderyka Chopina wystąpią Wojciech Kruczek oraz Adam Kałduński.

WSTĘP NA KONCERT JEST BEZPŁATNY

WYKONAWCY:

Wojciech Kruczek – ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopinaw Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Jest laureatem wielu konkursów, w tym m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Pamięci Very Lotar Szewczenko w Jekaterynburgu
w Rosji (2016), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Alion Baltic w Tallinie, Estonia (2016), czy Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Agustina Aponte na Teneryfie (2020).

Adam Kałduński – uczeń prof. Katarzyny Popowej–Zydroń w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest zwycięzcą II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Pekinie (2019). Na 50. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2020) zdobył II nagrodę, uzyskując kwalifikację do Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w październiku 2021 r.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji