fbpx
Wiadomości

Chęć zaoszczędzenia zakończyła się zarzutem usiłowania oszustwa.

Do 8 lat pozbawienia wolności grozić może sprawczyni oszustwa. Kobieta chciał zaniżyć cenę artykułu przeklejając kod kreskowy z niższą ceną i w ten sposób zapłaciłaby o 55 złotych mniej.

Dość nietypową formę zakupu towaru z pewnością na długo zapamięta 60-latka z Włocławka. Została ona ujęta wczoraj (16.02.2021) przez pracownika ochrony przy kasie, ponieważ zamieniła kod kreskowy z ceną na towarze. Kobieta trafiła na komendę, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut usiłowania oszustwa.

Mundurowi ustalili, że włocławianka zainteresowana była kupnem ratanowej osłony donicy. Jednak nie chciała za nią zapłacić kwoty 81 złotych i przekleiła z innego towaru kod kreskowy z niższą ceną zakupu. W ten sposób zmniejszyła ona wartość towaru o 55 złotych. Kiedy podeszła do kasy nabity kod kreskowy osłony donicy wzbudził podejrzenia obsługi, bo na wyświetlaczu był inny kolor towaru. Poinformowana ochrona potwierdziła próbę oszustwa i powiadomiła o tym policjantów- st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Teraz włocławiance za taką chęć oszczędzenia kilkudziesięciu złotych może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji