fbpx
Galerie Wiadomości

Chcemy zostać w Unii- protest obywatelski

W niedzielę 10.10 odbył się protest obywatelski, „Chcemy zostać w Unii”. We wszystkich miastach Polski, odbyły się protesty, które są sprzeciwem wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, głoszącej niezgodność przepisów unijnych z polskim prawem. Po czwartkowym orzeczeniu Trybunał Konstytucyjnego, Donald Tusk wezwał do wspólnego protestowania.

Na włocławskim proteście głos w sprawię zabrał Pani adwokat Aleksandra Rutecka, zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki. Mogliśmy usłyszeć słowa sędzia Jarosława Konopki odczytane przez Panią Danutę Zarzeczną. Na koniec spotkania został puszczony hymn Unii Europejskiej- „Oda do Radości”.

Dobrze, że jesteście chociaż w ostatnim czasie widzimy się z tutaj zbyt często po raz kolejny przyszliśmy manifestować o to co powinno być normalnością i teraz walczymy o normalność o to żebyśmy nie musieli się tutaj spotykać bo są łamane prawa kobiet żebyśmy się nie musieli tutaj spotykać bo rząd boi się praworządności co to jest za rząd, który boi się praworządności? To nie rząd!– mówił wiceprezydent Krzysztof Kukucki

Dopóki sędzia jest niezależny, dopóki Państwo macie prawo do adwokata, dopóki mają państwo prawo prawdziwe nie fikcyjne i możecie z niego skorzystać i dopóki ja jako adwokat mogę państwa reprezentować mają państwo w sądzie szansę. Uwierzcie że w tym momencie kiedy sądy stracą niezawisłość będziecie państwo nikim! I nie będzie miało znaczenia jakiego elementu waszego życia dotyczy sprawa. Unia to jest unia prawa i my musimy tutaj zostać byśmy nie musieli liczyć na jakąś łaskę urzędnika. Ja tego nie chcę dlatego tak jak powiedziałam stoimy tutaj przez godzinę– mówiła Pani adwokat Aleksandra Rutecka.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji