fbpx
Wiadomości

Ceny ogrzewania we Włocławku wzrosną dwukrotnie? Nowe taryfy wchodzą w sierpniu!

W dniu dzisiejszym Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę ciepła dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Taryfa będzie obowiązywała przez kolejnych 12 miesięcy od wejścia w życie. W praktyce w przyszłym tygodniu poinformowani zostaną odbiorcy o wejściu w życie nowej taryfy, która będzie obowiązywała od 11 sierpnia 2022r.

Problemy z dostępem węgla, o których na co dzień słyszymy w praktyce rozpoczęły się podczas jesieni ubiegłego roku. Już w listopadzie kilkadziesiąt polskich ciepłowni zgłaszało do URE zbyt niskich zapasach węgla. Konflikt na Ukrainie spowodowało, że dostępność węgla gwałtownie spadła, a wprowadzone sankcje doprowadziły do jeszcze większego utrudnienia dostępu do węgla, a jego cena rosła.

Fot. Radosław Wiankowski.

Jeszcze w zeszłym roku węgiel kupowany był w cenie 258 zł, mam fakturę z lipca tego roku na 1945 zł. W praktyce cena węgla wzrosła ponad 7-krotnie. W zeszłym tygodniu otworzyliśmy przetarg na zakup węgla w praktyce uzyskaliśmy jedną ofertę na kwotę 2050 zł. Ceny węgla gwałtownie rosną i spółka ciepłownicza taka jak nasza nie jest w stanie funkcjonować bez drastycznych podwyżek cen ciepła – powiedział Andrzej Walczak Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. we Włocławku.

Polskie ciepłownictwo może zostać doprowadzone do upadku. Bardzo wysoka podwyżka będzie bardzo bolesna dla mieszkańców Włocławka. Trzeba się liczyć z dwukrotną podwyżką w stosunku do obecnych cen. Średnia podwyżka cen ciepła naszego przedsiębiorstwa od 11 sierpnia br. wzrośnie o 100%.

Fot. Radosław Wiankowski.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji