fbpx
Wiadomości

CANWIL TOUR wyruszył w Polskę! Eksperci spotkają się z rolnikami i podzielą się swoimi doświadczeniami

Mobilne laboratorium od ANWILU ponownie odwiedzi 10 polskich miejscowości, w których eksperci spotkają się z rolnikami i podzielą się z nimi rekomendacjami w zakresie precyzyjnego nawożenia, dostosowanego do uprawy i rodzaju gleby.

W tym roku CANWIL TOUR odbędzie się pod hasłem „Postaw na jakość. Postaw na glebę.” Głównym celem akcji jest ponowne zwrócenie uwagi rolników na to, jak istotnym dla uzyskania wysokiego i dobrego jakościowo plonu, jest świadome i precyzyjne nawożenie, dostosowane zarówno do rodzaju uprawy, jak i gleby.

Planując działania marketingowe spółki zawsze staramy się odpowiadać na potrzeby rolników, którzy są bezpośrednimi odbiorcami naszych nawozów. Chcemy dzielić się z nimi naszym know-how, które realnie może przyczynić się do zoptymalizowania ich pracy – w tym przypadku do zwiększenia jakości i ilości plonów. Poprzednia, premierowa edycja akcji CANWIL TOUR spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony rolników, stąd w tym roku postanowiliśmy ją kontynuować – wyjaśnia Elżbieta Jabłońska, Z-ca Dyrektora ds. Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWILU.

Na pokładzie CANWIL BUSA każdorazowo wraz z przedstawicielami ANWILU, jednego z największych producentów nawozów azotowych w Polsce, będą Maria Sikorska – autorka i prezenterka programu „Agropasja” oraz uznany agronom, prof. Bogdan Chojnicki.

Porady eksperckie przedstawione zostaną rolnikom zarówno w formie eksperymentów i wykładów, jak również dyskusji i wzajemnej wymiany doświadczeń. Dodatkowo, korzystając z darmowych badań pH gleby, rolnicy będą mieli możliwość zweryfikowania jakości podłoża, celem optymalizacji upraw. Aby wziąć udział w badaniu, wystarczy odpowiednio wcześnie odwiedzić mobilne laboratorium ANWIL (badanie wykonywane jest bezpłatnie dla pierwszych 50 chętnych osób) oraz przywieźć ze sobą około 0,5 kg gleby pobranej z głębokości od 0-20 cm.

Poznaj listę lokalizacji, które tym razem odwiedzi CANWIL BUS.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji