fbpx
Tylko TU

Była “zbrodnia”-będzie “kara”.Radny PiS może zostać wykluczony z klubu?

Poniedziałkowa sesja rady miasta to min. wybór przewodniczących komisji stałych. Jednym z nich został Jacek Buława radny PiS, którego kandydaturę zaproponował przewodniczący rady Krzysztof Kukucki (SLD).Buława 15 głosami za szefem Komisji Rewizyjnej został .Nie spodobało się to przewodniczącemu PiS Januszowi Dębczyńskiemu , bo…

Janusz Dębczyński: Sytuacja jest na pewno kuriozalna. Chcę powiedzieć, że Jacek Buława nie był naszym kandydatem, a był nim Józef Mazierski. Skoro Jacek Buława dogadał się, mówiąc kolokwialnie z SLD czy z Koalicją Obywatelską to będzie musiał ponieść tego konsekwencje. Na najbliższym posiedzeniu klubu podejmiemy stosowne decyzje, z wykluczeniem z klubu włącznie. Myślę, że muszą się zebrać władze klubu i również zarząd partii, by ocenić postawę radnego Jacka Buławy.

 

Jacek Buława o sytuacji mówi tak…

Jacek Buława: Zgłoszono moją kandydaturę, a konkretnie zrobił to  przewodniczący Rady Miasta, pan Krzysztof Kukucki.Wyraziłem zgodę na kandydowanie i większość radnych opowiedziała się za moją kandydaturą. Nie było  żadnych rozmów w tej sprawie, żadnego dogadywania się. Nie jest mi znana sytuacja, żeby ktokolwiek wcześniej w historii, nie wyraził zgody na kandydowanie.

Podczas pierwszej sesji Jacek Buława głosował za wyborem Krzysztofa Kukuckiego na przewodniczacego Rady Miasta Włocławek. Nowy przewodniczący Komisji  Rewizyjnej podkreśla, że nie padły żadne propozycje ze strony koalicji rządzącej i nie ma żadnego “deala” z SLD i KO.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości rekomendował na funkcję przewodniczącego Komisji  Rewizyjnej Józefa Mazierskeigo , który w minionej kadencji “dowodził” tą komisją.

W wyniku poniedziałkowego głosowania Józef Mazierski otrzymał  8 głosów za, 11 głosów przeciw i 5 radnych wstrzymało się od głosu.

Jacek Buława uzyskał 15 głosów poparcia, 8 radnych głoswało przeciw i 1 radny wstrzymał się od głosu.

Kinga Maślanka

Polecamy

1 komentarz

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: