fbpx
Wiadomości

Budynek przy ulicy Wyszyńskiego 4 wyremontowany w ramach Programu Rewitalizacji!

2 czerwca odbyła się konferencja prasowa, w której poruszony został temat Programu Rewitalizacji Śródmieścia na lata 2018-2028. W ramach tego programu został całkowicie wyremontowany budynek przy ulicy Wyszyńskiego 4.

Znajdujemy się przed nieruchomością przy ulicy Wyszyńskiego 4, która została ostatnio wyremontowana jako zasób gminy. Przypomnijmy, że w Śródmieściu jest takich nieruchomości miasta lub współwłasności 44. Natomiast w ścisłym programie Rewitalizacji, które będą podlegały takiej 100 procentowej przebudowie jest 19 budynków – powiedziała Monika Jabłońska zastępca prezydenta.

W programie rewitalizacji remont budynku przy ulicy Wyszyńskiego 4 był zapisany na lata 2023 – 2024. Udało nam się jak Państwo widzicie skończyć szybciej.  Jest to zasługa przede wszystkim Administracji Zasobów Komunalnych zrobić to znacznie wcześniej. Na modernizacje tego budynku przeznaczono kwotę ponad 600 tys zł. Obok mamy budynek prywatny, który korzystał z dwóch form dotacji. Jedna dotacja w ramach programu rewitalizacji, a także środki tzw. ,,proekologiczne” na wymianę źródeł ciepła. W tym roku oprócz tego budynku przy ulicy Wyszyńskiego modernizacji w obszarze rewitalizacji będą podlegać dwa inne budynki Królewieckiej 9 i Zapiecek 8 – powiedziała Domicela Kopaczewska zastępca prezydenta.

W planach przebudowy budynku przy ulicy Królewieckiej 9 w tym roku jest przede wszystkim wymiana połaci dachowych, termomodernizacja oraz montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania wraz z modernizacją instalacji wodno-kanalizacyjnej, która tam obecnie jest. Dzięki temu zlikwidowane będą  piece i ,,kopciuchy”, które się tam znajdują. Termomodernizacja będzie też doprowadzała do większych oszczędności finansowych mieszkańców tego budynku.

Największym wyzwaniem jest uregulowanie stanów prawnych tych nieruchomości w obszarze rewitalizacji, dlatego też Pan Prezydent powołał potencjalny zespół, który rzeczywiście bada dogłębnie spadkobierców. Szukamy ich w Stanach Zjednoczonych czy Izraelu i na razie efekty są i mamy nadzieje, że rzeczywiście ten program rewitalizacji, który od ponad roku Pan Prezydent nadzoruje jako pełnomocnik przy współpracy nas wszystkich uda nam się do 2028 roku – dodała Domicela Kopaczewska zastępca prezydenta.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji