fbpx
Wiadomości

Brześć Kujawski za plony podziękuje ze „Sławomirem”. 1 września Dożynki Gminno-Parafialne.

Dożynki to jedne z najpiękniejszych dni w roku, czas satysfakcji z zebranych plonów. Tradycja od wieków kultywowana na polskich ziemiach. Na przestrzeni dziejów obrzędy dożynkowe zmieniały swój charakter, ale zarówno dawniej, jak i dziś jest to najlepszy moment , żeby wskazać i przypomnieć, że to właśnie dzięki ciężkiej pracy rolników na stoły trafia tradycyjny polski chleb.

Zgodnie ze staropolską tradycją, dziękując za trud i zaangażowanie, ale także, aby wspólnie cieszyć się z owoców wzajemnego wysiłku , 1 września br.  zorganizowane zostaną Dożynki Gminno-Parafialne. Tegoroczne Święto Plonów odbędzie się na boisku sportowym przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu .

Uroczystość uświetnią występy „Dzieci Kujaw”, zespołu folklorystycznego „Spod Strzechy” oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Brestivia”.  W trakcie oficjalnej części wręczone zostaną wyróżnienia „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Wśród atrakcji, które tego dnia czekać będą na mieszkańców i gości Grodu Łokietka nie zabraknie występów znanych i popularnych zespołów z nurtu muzyki disco – przed publicznością wystąpi grupa Selfi oraz Andrzej Koziński Show. Gwiazdą tegorocznego Święta Plonów będzie Sławomir – znany z przebojów takich jak „Miłość w Zakopanem” czy „Ni mom hektara”.

Tomasz Chymkowski Burmistrz Brześcia Kuj:Dożynki to przede wszystkim święto smaków, na uczestników wydarzenia czekać będą przygotowane ciasta i owoce, a także kujawskie przysmaki, jak chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, bigos, czy też swojskie kiełbasy i wędliny. Serdecznie zapraszam wszystkich 1 września, świętujmy wspólnie naszą staropolską tradycję.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji