fbpx
Wiadomości

Brześć Kujawski w centrum uwagi LPP.

LPP inwestuje 500 mln zł w budowę Centrum Dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim i rozwija współpracę z samorządem.

Podczas majowej studyjnej wizyty w Pruszczu Gdańskim przedstawiciele firmy LPP oraz samorządu brzeskiego podpisali list intencyjny, w którym zadeklarowali podejmowanie wspólnych działań na rzecz mieszkańców oraz chęć wzmacniania dobrych relacji między LPP a gminą.

Zgodnie z założeniami partnerska współpraca obejmować będzie działania o charakterze edukacyjnym, kulturalnymi i rekreacyjnym. Projekt pod nazwą „Brześć Kujawski w centrum uwagi” zainicjowany została podczas majowych biegów memoriałowych im. Czesława Wasielewskiego.

Brześć Kujawski pojawił się w centrum naszej uwagi, nie tylko przez wzgląd na postępujące prace inwestycyjne, które zbliżają nas do stworzenia w tym miejscu kilkuset nowych miejsc pracy. Chcemy, żeby nasza obecność w Brześciu Kujawskim stała się także impulsem dla rozwoju lokalnego. Dlatego we współpracy z władzami gminy chcemy wesprzeć aktywizację sportową i edukację dzieci i młodzieży.W czasie wakacji zapraszamy najmłodszych do wyjścia na miasto i udziału w aktywnościach sportowych przygotowanych przez Gminny Klub Sportowy Łokietek. A tuż po tym jak zabrzmi pierwszy dzwonek lekcyjny rozpoczniemy przygotowania do uruchomienia programu dodatkowych zajęć z języka angielskiego. – mówi Sławomir Łoboda wiceprezes LPP.

Jak podkreślono w podpisanym porozumieniu, nadrzędnym celem jest aktywizacja lokalnej społeczności i jak najszerszy udział mieszkańców w inicjowanych działaniach. Zgodnie z ustaleniami działania opierać się będą na dwóch filarach: ofercie edukacyjnej i aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży.

Już od połowy lipca, w ramach projektu „Wakacje z Łokietkiem” klub rozpoczyna realizację akcji  „Łokietek wychodzi na miasto”, której partnerem jest gdański producent odzieży – firma LPP. W kilku punktach na terenie miasta i gminy przeprowadzone zostaną rozgrywki piłkarskie oraz gry i zabawy dla wszystkich dzieci.

A już od nowego roku szkolnego rozpocznie się realizacja programu dodatkowych zajęć z języka angielskiego dla dzieci z klas I – VI , uczęszczających do szkół podstawowych na terenie gminy. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych, będą miały charakter fakultatywny i będą bezpłatne. I choć rekrutacja dzieci do projektu rozpocznie się we wrześniu, to prace nad nim już trwają.

Samorząd brzeski zwrócił  się do mieszkańców z prośbą o wypełnienie ankiet – wstępnej deklaracji uczestnictwa, która pozwoli  oszacować liczbę zainteresowanych kursem i dopasować ofertę zajęć do potrzeb uczniów.

Burmistrz Tomasz Chymkowski: Jestem głęboko przekonany, że tereny Brzeskiej Strefy Gospodarczej to nie tylko szansa na rozwój dla inwestorów. To również okazja na wzmocnienie oraz zaktywizowanie rozwoju lokalnej gospodarki, a także nowe możliwości dla mieszkańców miasta i gminy.Jest nam niezmiernie miło, że firma taka jak LPP chce rozwijać nie tylko swoją działalność biznesową, ale również włącza się w życie społecznie miasta.

Polski producent odzieży zamierza uruchomić nowe Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim w pierwszej połowie 2022 roku. Już w przyszłym roku rozpocznie się wieloetapowy proces rekrutacji pracowników.

Kinga Maślanka

 

 

 

 

 

Polecamy

6 komentarzy

  1. Duży szacunek za podjętą współpracę z samorządem i budowanie relacji, która nie będzie wyłącznie biznesowa.

  2. To można pozazdrościć działania władz Brześcia, nasi powinni się uczyć jak zachęcić do inwestowania jedno z największych polskich przedsiębiorstw.

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: