fbpx
Wiadomości

Brześć Kujawski na trasie audycji „Jedyne takie miejsce”.

Brześć Kujawski kolejnym przystankiem na trasie podróżniczej audycji  „JEDYNE TAKIE MIEJSCE” Radiowej Jedynki. Studio plenerowe, audycja na żywo z udziałem publiczności, animacje i warsztaty radiowe. Możliwość spotkania z prowadzącymi, zapowiedzi piosenki na antenie i aktywnego uczestnictwa w audycji.

W najbliższą sobotę 21 września w ramach kultowej audycji „Jedyne takie miejsce” dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia odwiedzą kolejne wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Już od godz. 9.00 na wszystkich mieszkańców Brześcia Kujawskiego na Skwerze Miejskim czekać będą specjalnie przygotowane atrakcje. Wstęp wolny!

Co tydzień dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzają miejsca jeszcze nie odkryte lub zapomniane. Audycja podróżnicza „Jedyne takie miejsce” (godz. 9.00-12.00) ukazuje piękno Polski, a prowadzący za każdym razem udowadniają, jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak bogatą mamy historię i jak wiele można „zobaczyć” słuchając radia. W programie nie brakuje wędrówek szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsc, w których żyją. Tym razem dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzą Brześć Kujawski. Kiedyś miasto królewskie i ważny gród obronny, dawna siedziba książąt kujawskich i miasto rządowe Królestwa Kongresowego. Wielbiciele malarstwa Jana Matejki kojarzą je z obrazem „Władysław Łokietek zrywający układy z Krzyżakami w Brześciu Kujawskim”, znajdującym się w Muzeum Narodowym w Warszawie. A czym dziś żyją mieszkańcy Brześcia?

W najbliższej audycji Marta Januszewska i Roman Czejarek wraz z historykiem Małgorzatą Drożdrzewską porozmawiają o zabytkach miasta.

Z kolei o bieżących wydarzeniach kulturalnych i sportowych opowiedzą Agata Kubajka, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury i Justyna Gruszecka z Gminnego Klubu Sportowego „Łokietek”. Ponadto ks. prałat Ireneusz Juszczyński przybliży historię wybudowanego w 1332 roku kościoła pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa Męczennika. Z kolei Janusz Borkowski zaprosi do odwiedzenia Kujawskiego Muzeum Oręża, Nauki i Techniki. W plenerowym studiu radiowej Jedynki pojawią się także włodarze miasta, członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Brestivia” oraz folklorystycznych zespołów Dzieci Kujaw” i „Spod Strzechy”. Będzie też coś dla miłośników kulinariów – smaki lokalnej kuchni zaprezentują przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich „Szpilki na roli”. Prowadzący zachęcą także do wycieczki do pobliskiego uzdrowiska Wieniec-Zdrój.

Słuchacze radiowej Jedynki nie tylko będą mogli zobaczyć, jak wygląda radio od kuchni. Specjalnie dla nich tuż po sobotniej audycji, dziennikarze zachęcą do wspólnej zabawy poprzez liczne animacje.

Audycja „Jedyne takie miejsce” na żywo ze studia plenerowego na Skwerze Miejskim w Brześciu Kujawskim rozpocznie się w sobotę 21 września o godz. 9.00.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji